Макар българските национални отбори да са много далеч от големите футболни форуми, все пак могат да бъдат намерени редица български таланти в някои от най-прочутите чуждестранни школи в света.
За тези момчета обаче по една или друга причина тук почти никой не говори. Под лупата на „Ритнитопъ“ попаднаха юноша на „Байерн“ (Мюнхен), голмайстор в Шотландия и любимец на не кого да е, а на нападател с легендарен статут във футболната история – Роналдо де Лима. В днешната статия ще ви запознаем с тях и още талантливи българи, както и с това дали Българския футболен съюз прави опити да привлече тези талантливи играчи в националните ни селекции.
Калоян Костадинов
Калоян Костадинов може и да е роден в норвежкото градче Санднес, но първият му досег с футбола е много далеч от Скандинавия.
Първият ми спомен с футболна топка е в един малък град на име Стражица. Живеех там по това време с баба и дядо, защото родителите ми работеха в Норвегия и си идваха за кратко. Нашият дом се намираше в една махала, където лудувахме 15-20 деца. По цял ден бяхме навън, заети от игри. Веднъж се чудехме какво да правим и си спомних, че бях получил футболна топка за моя рожден ден. Взех я от вкъщи и отидохме на една поляна, където имаше 2 врати. Разделихме се на 2 отбора и започнахме. С първото докосване на топката усетих, че това ми доставя удоволствие и ми се отдава. След две седмици родителите на моите приятели отказаха да ги пускат на поляната, защото бе далеч. Това не ни спря. Започнахме да ритаме пред блока, където по това време имаше доста коли с аларми. Понякога улучвахме някой друг автомобил и веднага се разбягвахме.
Калоян Костадинов; Topsport(1)
Тъй като в Стражица няма къде да тренира футбол, малкият Калоян се мести във Велико Търново, където е записан в школата на „Етър“ .
Преместихме се, когато стана време да тръгна на училище. Тогава моите родители се върнаха в България, за да живеят с мен. Баща ми ме записа в школата на „Етър“, когато бях на 6 години, а там тренирах в продължение на 2 години. Първият ми треньор бе Марин Стефанов.
Калоян Костадинов; Topsport(2)
През 2011 година семейство Костадинови се установило в Норвегия, където младокът продължил своето развитие в академията на „Санднес Улф“. Първоначално е използван като централен нападател, но впоследствие усеща ролите на типична 10-ка и 8-ца като най-добрите за него. След 7 години упорит труд, мечтата на Калоян се сбъднала и той подписал своя първи професионален договор през 2018 година. Няколко месеца по-късно тийнейджърът дебютира в представителния тим на втородивизионния клуб.

Качествата му обаче бързо са забелязани и Костадинов си осигури трансфер в елитния „Стабек“ в началото на 2020 година. Едва на 19 години, той вече има 21 мача в първия ешелон на Норвегия(3).
През 2019 година той успя да направи пробив и в юношеските гарнитури на Норвегия и вече има общо 9 двубоя в тимовете на 17- и 18-годишните. Що се отнася до негово евентуално участие в българските тимове, Костадинов сподели пред нас, че през месец март тази година е получил предложение от Александър Димитров да дойде на лагер с младежите ни в Турция. В конкретния момент Костадинов не е имал възможност да се отзове на поканата, но не изключва възможността един ден да стане български национал.

Николай Тодоров
Плевенчанинът Николай Тодоров също може да се похвали със сериозни успехи в последно време. Футболният му път започна в академията на „Спартак“ (Плевен), а когато е едва 15-годишен взел решението да замине за Англия, където да съчетае образованието и футболната кариера в „Брукхаус Колидж“.
Началото определено не беше никак лесно. Нямах представа къде отивам. Повечето участници имаха възможност да се запознаят с академията, да видят терените предварително, но, за съжаление, аз нямах този шанс. Първата ми година там не беше лесна. Повечето хора си мислят, че отиваш там, тичаш по терена, взимаш много пари и всичко е толкова лесно, но никой не е наясно колко труд се полага всъщност и от колко много неща се лишаваш, за да успееш.
Николай Тодоров; Topsport(4)
След като завършва обучението си, централният нападател получил покана за проби в школата на „Нотингам Форест“. За 1-месечния пробен период Тодоров сподели:
На подготовката бях с 21-годишни, а аз още нямах 18. Началото не беше лесно, изкарах 1-месечни проби там, но с всяка изминала стъпка се чувствах все по-близо до мечтата си. Тогава ми предложиха договор за 1 година, като договорката беше, че ако се развивам добре и видят потенциал в мен, ще бъде удължен.
Николай Тодоров; Topsport(5)
След като е приет в академията на двукратния носител на КЕШ, Тодоров все по-регулярно попадал в стартовия състав и оправдавал доверието на спортно-техническия щаб:
Започнах да играя все по-често. Успях да вкарам 9 гола в 20 мача, а в дебюта си отбелязах 4 попадения, но срещата бе приятелска. Първият ми официален мач беше срещу резервите на Куинс Парк Рейнджърс и дебютирах срещу Ричард Дън. С него имахме доста единоборства, той има здрава физика, но беше невероятно да се изправя срещу една от легендите на КПР.
Николай Тодоров; Topsport(6)
Веднага след този мач, той ме извика в офиса си. Стюарт Пиърс бе наш мениджър тогава и проведохме разговор относно бъдещето ми в клуба. Каза ми, че вижда огромен потенциал в мен и че от клуба искат да ми предложат нов договор. После вече започнах да попадам все по-често в титулярния състав и да играя по 90 минути. Дори станахме шампиони в първенството с дублиращия тим.

И точно когато Николай бил в най-добрата си форма, той получил сериозна травма, която го извадила от терените за 6 месеца. Тя неминуемо белязала най-тежкия момент в кариерата на Тодоров.
Най-трудният период беше след контузията. Това са най-ужасните 6 месеца през живота ми. Доста пъти исках да се откажа, да зарежа всичко и просто да се върна в България. Но, независимо от трудностите, аз имам само една единствена цел и искам да я изпълня.
Николай Тодоров; Topsport(7)
Контузията до голяма степен повлияла и на игралното му време в „Нотингам“. Така в началото на сезон 2016/17 българинът подписва с шотландския „Хартс“. Планът на новия му отбор бил да отдава Тодоров под наем, за да натрупа минути и да докаже, че е готов за първия отбор. След 4 години, изкарани в четвърта, трета и втора дивизия на Шотландия, Тодоров прави нов трансфер, но този път извън „Острова“ – в италианския „Риети“. Само половин сезон в Серия С му е достатъчен, за да предприеме завръщане в Шотландия.
И когато изглежда сякаш Николай ще се превърне в поредния футболен номад, той намира своето място в тима на „Инвърнес“. През дебютния сезон Тодоров загатва за потенциала си, а през изминалия шампионат 2020/21 бе със съществена роля в успехите на отбора. Добро начало и много силен край на сезона му осигуриха общо 11 попадения, като през месец април Тодоров наниза 6 гола само в 5 двубоя. Неговата форма даде надежди на много фенове на отбора за влизане в елита, тъй като от 9-и в класирането, „Инвърнес“ до последно държаха 4-ата позиция, даваща им право на участие в плейофите за влизане в елита на Шотландия, но в самия край на първенството Тодоров и компания изпаднаха до 5-ото място. Въпреки това, българският нападател получи няколко много престижни признания – на първо място спечели наградата за играч на сезона за „Инвърнес“, а впоследствие бе включен и в отбора на годината на шотландския Чемпиъншип(8).

Преди началото на новия сезон, Тодоров за пореден път смени своя отбор. Той вече играе с екипа на „Дънфърмлин Атлетик“, където още в първите двубои показва головия си инстинкт – за 6 мача той вече има 4 гола и 2 асистенции(9), а надеждите за влизане в елита на Шотландия ще се възлагат до голяма степен на него.

Що се отнася до националния отбор, нападателят има записани срещи с почти всички възможни юношески тимове – до 15, 18 и 21 години, но все още пне е имал официален мач за мъжкия ни тим. А на въпрос дали би мислил за предложение да играе в националите състави на Англия през 2016 година, българинът бе категоричен:
Категорично не! Никога не бих облякъл фланелката на друг национален отбор!
Николай Тодоров; Topsport(10)
Валентин Йотов
Валентин Йотов е роден в Бостън през 2006 година, като и двамата му родители (Анелия и Йото Йотови) са българи. Валентин още от малък е запален по футболната игра покрай баща си и още когато е на 5 години започва да тренира. Когато става на 12, нападателят бе поканен в академията на елитния „Филаделфия Юниън“(11).
През 2015 година, след като на цялото семейство му се наложило да пътува до Германия за кратък период, Валентин решил, че няма време за губене и взел участие в лагер на „Мюнхен 1860“. Там треньорите останали доволни от него и му предложили договор и условия семейството да остане в Германия, стига самите те да имат желание. Те обаче нямали възможност да приемат подобна оферта, но съдбата отново ги върнала в Германия(12).
При втория си престой в Германия освен в „Мюнхен 1860“, Йотов се свързал и с другия баварски тим – гранда „Байерн“ (Мюнхен). След като изкарал успешни проби при баварците през лятото на 2018 година, Валентин успял да си извоюва място в една от най-реномираните футболни школи в света(13).

И към момента българският талант е част от немския хегемон, а треньор на неговия юношески състав също е българин – Петър Гайдаров, който от няколко месеца е наставник на младежите до 16 години.
Валентин Йотов все още не е имал възможност да се докосне до футбол на национално ниво, а към момента има шанс да представя както България, така и САЩ. Изборът му със сигурност ще предизвика интерес както тук, така и навярно в Щатите.
Лазар Боянов
Лазар Боянов е родом от Банско и първите му футболни тренировки са в школата на „Пирин“ (Благоевград). След като успява да покаже завидни умения, той и семейството му взимат важно решение, което преобръща кариерата му:
Преди точно година [2018] се явих на кастинг в комплекс „Царско село“, в който от Англия бяха пристигнали в София да търсят млади таланти и, посъветван от баща ми и агента ми, реших да кандидатствам. На „Острова“ образованието и футболът са на много по-високо ниво и това ме накара да се опитам. Получи се като 3-дневен лагер, в който бяха включени тренировки, мачове и интервюта. Треньорите ме харесаха и съм много радостен, че се получи, защото нивото в Англия е много по-голямо и вратите са широко отворени за реализация и развитие.
Лазар Боянов; Gong.bg(14)
След успешния кастинг, Боянов си спечели място в училищния отбор на „Брукхаус Колидж“ – същият, в който и Николай Тодоров започна кариерата си в чужбина. За краткия период в Англия, българският защитник успя да спечели цели 3 трофея, всички от които в престижни турнири и срещу тимове от Висшата Лига, Чемпиъншип, както и от Франция, Белгия и Италия.

През сезон 2020/21 Боянов бе неизменен титуляр в отбора на „Славия“ до 19 години, където също имаше впечатляващи представяния.

Именно добрата форма му осигури и втори трансфер зад граница, като този път крайният бранител се озова в Португалия с екипа на „Насионал“ (Мадейра).
Боянов има солидна визитка с българския национален отбор. Той е бе част от родните ни тимове за юноши до 15 и 17 години, а ако продължава да впечатлява в бъдеще, със сигурност ще намери място и в представителния тим на „трите лъва“.
Емил Газдов
Емил Газдов е роден през 2002 година във Ванкувър, а българските му корени идват от неговите родители. Първи футболни стъпки вратарят прави в местния „Ванкувър Уайткепс“, а на 16-годишна възраст подписва първия си професионален контракт. Впоследствие е пратен в отбор-сателит на „Уайткепс“ – ФК „Пасифик“, като целта на този отбор е да развива млади таланти и да ги подготвя за европейския футбол(15).

И след като Газдов бе под рамката на канадския тим в продължение на 1 сезон, трансферът в Европа за Емил дойде – от 2019 година 194-сантиметровият страж е под 2-годишен наем в немския „Нюрнберг“.
Газдов все още не е фигурирал в нито един национален отбор по света, а по негови думи пред нашия екип, не е получавал нито едно предложение от България да представлява „трите лъва“.
Антонио Фоти
Ако трябва да сме напълно честни, сме шокирани, че информацията за играч от ранга на Антонио Фоти е толкова оскъдна. Българските му корени не могат да бъдат поставени под въпрос, тъй като е роден в морската столица Варна през 2003 година. По всяка вероятност обаче е израснал в семейство с родители от Кипър. Въпреки това, по-голямата част от своето детство той изкарал в академията на „Черно море“, където, съдейки по множество кратки статии(16)(17)(18)(19)(20)(21)(22), е имал доста успехи с моряците, като е бил основен фактор в тях.
Впоследствие българският полузащитник се преместил да живее в Кипър, където е забелязан от местния гранд „Омония“ (Никозия). Там оставил силни впечатления, което му дало шанс да направи следващата голяма крачка във футболното си развитие, а именно – трансфер в немския „Айнтрахт“ (Франкфурт). Към днешна дата дефанзивният халф е част от техния юношески тим до 19-годишна възраст и през новия сезон се очаква да има титулярно място в състава.

За кариерата му с националните отбори данни също не изобилстват, но е сигурно, че Фоти е записал мачове с фланелката на Кипър(23). На този етап той все още има право на избор за кой национален тим да играе, а шансовете да го видим с екипа на България не изглеждат особено големи.

Борислав Ивайлов – Слави
Борислав Ивайлов Станков, популярен в Испания като Слави, е роден в Уеска от родители българи през 2002 година. Той започва футболното си развитие именно в местния отбор, преминава в „Реал“ (Сарагоса), а когато е на 16 години е привлечен в академията на „Валенсия“. Там се задържа само за един сезон преди да направи трансфер в школата на „Реал“ (Валядолид). За разлика от представителния отбор на „виолетовите“, младежкият тим, в който Слави играе, е на доста високо ниво, което се потвърждава от третото им място през сезон 2019/20 в тяхната група от юношеското първенство(24). Самият Борислав Ивайлов изигра много важна роля в успеха на „Реал“ (Валядолид), тъй като през този шампионат централният нападател се отчете със 17 попадения от 25 мача и стана топ реализатор в лигата(25).

За негово съжаление му се наложи да изтърпи много тежка контузия, която го извади от терените за 8 месеца. В края на февруари тази година „перлата на „Реал“ (Валядолид)“, както го нарича една от испанските медии, се завърна, отново бе под пара и не спираше да бележи. Тази негова форма му осигури нов договор до 2023 година, което със сигурност е било облекчение за собственика на отбора – Роналдо де Лима, който разчита Слави да е една от най-големите бъдещи звезди на клуба.

Испанското футболно издание „АS“ също не пести суперлативите си за младия нападател, като дори го включи в класация за „Талантите на XXI век“. Ето какво написа медията за Слави:
Борислав Ивайлов, по-известен като Слави, се превърна в една от големите надежди на младежкия отбор на Валядолид. Нападателят с български корени се адаптира перфектно към клуба, където пристигна от „Валенсия“ миналото лято. Той е вкарал 18 гола в най-високото ниво на младежкия футбол в страната. Той е силен, eдър нападател. И най-вече той е „убиец“. Намира противниковата врата с убийствен инстинкт. Това качество предизвика интереса и на испанския отбор – Пабло Амо го викна да играе с юношите под 18 години и той дебютира с гол. Валядолид, осъзнал, че представянето му привлича вниманието на много клубове, му предложи нов договор до 2023 година. По този начин Слави има за цел най-накрая да се вкорени в клуб, тъй като е минал през доста. Започва в Уеска и след това заминава за Сарагоса. Скоро се завръща у дома в Уеска, а по-късно подписва с Валенсия. За „прилепите“ вкарва само шест гола, което му дава тласък да се премести в школата на Валядолид. Там намира идеалното си местообитание.
Спортна медия “AS”(26)
Освен, че е основната звезда на младежкия тим на Валядолид, той също е играл с дублиращия отбор в Сегунда Б на едва 17 години. Мачът бе срещу „Исара“, а Слави се появи в игра през последните 15 минути. В тази среща настъпи любопитна ситуация – противниковият нападател Валдо дебютира в първия отбор на Реал Мадрид през 2001 г., когато Слави още не е бил роден. Същият Реал Мадрид, в който игра и Роналдо – „Феномена“, който иска да види Слави в първия отбор.

В друга своя статия, възхваляваща нападателя с български корени, „AS“ сравнява физиката на Слави с тази на Робърт Левандовски и мощта на изстрелите му с тази на Единсон Кавани(27).
Що се отнася до национални отбори, Ивайлов има 4 двубоя и 2 попадения за юношеския тим на Испания до 18 години(28). Той все пак може да облече българския национален екип, когато дойде моментът да избере в кой мъжки отбор да играе, но на този етап това си остава една имагинерна хипотеза, далеч от реалността.

Мнението на “Ритнитопъ”:
Наличието на толкова много таланти с български корени ни кара да изпитваме смесени емоции. От една страна сме доволни, че все пак имаме представители в някои от най-реномираните школи в световен мащаб, но от друга страна ни дава повод да се замислим защо огромна част от тях представляват други национални отбори.
Спонтанният отговор е, че мнозинството от тях въобще не са тренирали в България и не вярват, че обличането на националната ни фланелка е правилен ход в кариерата им. Малко по-задълбочени размисли обаче ни показват, че Българският футболен съюз няма нито едно скаутско звено в чужбина и дори тези момчета да изявят желание да играят за нашата страна, те лично трябва да отидат и да се самопредложат(29).
Защо момче като Борислав Ивайлов, който играе за младежките формации на Испания и чийто качества са забелязани от един от най-великите нападатели във футболната история, би отправил формално запитване до БФС да участва в националните ни селекции?
Защо медиите трябва да откриват таланти като Димо Кръстев, Кун Теменужков, Индиана Василев и още редица други, за да почнат хората по високите етажи на българския футбол да ги забелязват и канят в националните гарнитури?
Дълбоко се съмняваме, че българските селекции са в такъв просперитет, че могат с лека ръка да се лишат дори от минималната възможност да привлекат юноши на „Нюрнберг“, „Реал“ (Валядолид), „Айнтрахт“ (Франкфурт) и „Байерн“ (Мюнхен) в съставите си.
Затова смятаме, че наличието на български скаути извън граница ще даде шанс на националните селекционери да увеличат както бройката, така и със сигурност класата на играчите, на които знаят, че ще могат да разчитат в бъдеще. Що се отнася до намирането на тези играчи, то става за минути заради наличието на толкова много информация в Интернет пространството.
А ако футболистите отказват предложенията да ни представляват или скаутите не са доволни от конкретните играчи, то в тези случаи проблемите са от друго естество, но тогава ще бъде ясно, че е направено всичко възможно, за да бъдат подсилени националните ни състави.
Много е важно не просто да виждаш проблема, а да намираш решение за него! Това е нашата мисия!
Източници:
(1) От полята на Стражица до националния на Норвегия. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-polyata-na-strazhitsa-do-natsionalniya-na-norvegiya.html
(2) От полята на Стражица до националния на Норвегия. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-polyata-na-strazhitsa-do-natsionalniya-na-norvegiya.html
(3) Kaloyan Kostadinov – Player profile 2021. (n.d.). Football transfers, rumours, market values and news | Transfermarkt. https://www.transfermarkt.com/kaloyan-kostadinov/profil/spieler/590205
(4) От Плевен до шампиона на Европа – историята на Николай Тодоров. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-pleven-do-shampiona-na-evropa-istoriyata-na-nikolay-todorov.html
(5) От Плевен до шампиона на Европа – историята на Николай Тодоров. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-pleven-do-shampiona-na-evropa-istoriyata-na-nikolay-todorov.html
(6) От Плевен до шампиона на Европа – историята на Николай Тодоров. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-pleven-do-shampiona-na-evropa-istoriyata-na-nikolay-todorov.html
(7) От Плевен до шампиона на Европа – историята на Николай Тодоров. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-pleven-do-shampiona-na-evropa-istoriyata-na-nikolay-todorov.html
(8) PFA Scotland team of the year. (2013, May 3). Wikipedia, the free encyclopedia. Retrieved August 8, 2021, from https://en.wikipedia.org/wiki/PFA_Scotland_Team_of_the_Year#Championship_7
(9) Nikolay Todorov – Player profile 21/22. (n.d.). Football transfers, rumours, market values and news | Transfermarkt. https://www.transfermarkt.com/nikolay-todorov/profil/spieler/336587
(10) От Плевен до шампиона на Европа – историята на Николай Тодоров. Topsport.bg. https://topsport.bg/bulgarians-abroad/ot-pleven-do-shampiona-na-evropa-istoriyata-na-nikolay-todorov.html
(11) Dir.bg. (2020, October 6). От Бостън до Мюнхен и планетата “Байерн” – едно българче с големи мечти. Corner.dir.bg. https://corner.dir.bg/v-mishenata/ot-bostan-do-myunhen-i-planetata-bayern-edno-balgarche-s-golemi-mechti
(12) Dir.bg. (2020, October 6). От Бостън до Мюнхен и планетата “Байерн” – едно българче с големи мечти. Corner.dir.bg. https://corner.dir.bg/v-mishenata/ot-bostan-do-myunhen-i-planetata-bayern-edno-balgarche-s-golemi-mechti
(13) Dir.bg. (2020, October 6). От Бостън до Мюнхен и планетата “Байерн” – едно българче с големи мечти. Corner.dir.bg. https://corner.dir.bg/v-mishenata/ot-bostan-do-myunhen-i-planetata-bayern-edno-balgarche-s-golemi-mechti
(14) 16-годишен българин, вдигнал купа в Англия: Искам да се наложа в чужбина, нивото е много по-високо. (2019, May 2). Gong.bg. https://gong.bg/football-sviat/anglia/16-godishen-bylgarin-vdignal-kupa-v-angliia-iskam-da-se-nalozha-v-chuzhbina-nivoto-e-mnogo-po-visoko-540669
(15) “Нюрнберг” взе български вратар, роден в Канада. (2020, December 22) https://www.24chasa.bg/sport/article/9340159
(16) Детският тим по футбол на Черно море с рядко срещан обрат срещу Добруджа – от 0:3 до 4:3! (n.d.). Petel.bg. https://petel.bg/Detskiyat-tim-po-futbol-na-CHerno-more-s-ryadko-sreshhan-obrat-sreshhu-Dobrudzha—ot-0-3-do-4-3-__182757
(17) Таланти на Черно море с 8 победи 1 равен в зоната (снимки). (2014, April 28). Арена Варна. https://arenavarna.com/%D1%84%D1%83%D1%82%D0%B1%D0%BE%D0%BB/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B5/%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B5-%D1%81-8-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8-1-%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B2/
(18) Младите „моряци“ триумфираха в детски турнир. (2015, June 18). Chernomore. https://www.chernomore.bg/a/17-sport/26023-mladite-moryatsi-triumfiraha-v-detski-turnir
(19) Blitz.bg/Sport. (2014, August 22). Черно море на финал в Албена. Blitz.bg/sport. https://blitz.bg/sport/bg-futbol/cherno-more-na-final-v-albena_241000.html
(20) Най-добър футболист за 2015 г. (12). ОУ “Черноризец Храбър” – Варна – Новини. https://www.chernorizets.com/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%86%D0%B8/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80-%D1%84%D1%83%D1%82%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-2015-%D0%B3
(21) Лудогорец се препъна в Кюстендил за Купата (миниобзор); Viasport – https://viasport.bg/18724-%D0%9B%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%86-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%8A%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D0%9A%D1%8E%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%9A%D1%83%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%A4%D0%A1-.html
(22) “Моряците” на крачка от спечелване на турнира “Олимпийски надежди”. (2017, June 6). НАЧАЛО – Varnautre.bg. https://varnautre.bg/2017/06/06/58998/moryacite-na-krachka-ot-spechelvane-na-t
(23) Antonio Foti – National team. (n.d.). Football transfers, rumours, market values and news | Transfermarkt. https://www.transfermarkt.com/antonio-foti/nationalmannschaft/spieler/615036
(24) Division de honor juvenil de futbol Table 2019/20 – Google search. (n.d.). Google. https://www.google.com/search?q=divisi%C3%B3n+de+honor+juvenil+de+f%C3%BAtbol+table+2019%2F20&sxsrf=ALeKk01BiQ9lBwE2SAyRYbLBFA-i2QKgow%3A1628153246058&source=hp&ei=nqULYeUY_OKDB6LTragN&iflsig=AINFCbYAAAAAYQuzrjavdBIhArycVlxIwcDUbhvmiden&oq=divisi%C3%B3n+de+honor+juvenil+de+f%C3%BAtbol+table+2019%2F20&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyCAghEBYQHRAeOgQIIxAnOgUILhDLAToGCAAQFhAeUI1HWJVzYIl1aABwAHgAgAGsAYgB2QuSAQQwLjExmAEAoAECoAEB&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjl3_i-v5nyAhV88eAKHaJpC9UQ4dUDCAc&uact=5#sie=t;/g/11f4lj4kvw;2;;st;fp;1;;
(25) Slavy reaparece Y vuelve a ser decisivo. (n.d.). AS.com. https://as.com/futbol/2021/02/25/primera/1614247557_076393.html
(26) Талантите на 21 век: Слави, надеждата на Роналдо. (2020, May 10). Последни новини от света на спорта – dsport. https://dsport.bg/talantite-na-21-vek-slavi-nadezdata-na-ronaldo.html
(27) Maroto Y Slavy, los mayores talentos Que tiene Baptista en sus manos. (n.d.). AS.com. https://as.com/futbol/2021/02/19/primera/1613715545_061567.html
(28) Slavy Ivaylov – National team. (n.d.). Football transfers, rumours, market values and news | Transfermarkt. https://www.transfermarkt.com/slavy-ivaylov/nationalmannschaft/spieler/622991
(29) Нападател с български произход в “Лестър” – “Все пак Българският футболен съюз все още няма скаутско звено, коeто да търси играчи с български корени в елитните първенства, а те са много” https://www.24chasa.bg/sport/article/9574200
Very interesting points you have remarked, regards for posting.
[…] […]