Press "Enter" to skip to content

Най-добрите централни защитници през сезон 2021/22 в efbet Лига.

Нека разгледаме кой бяха най-дборите централни защитници през сезона в еfbet Лига.

През изминалия сезон в еfbet Лига отборите допуснаха цели 540 попадения след изиграването на 32 кръга. Звучи доста, нали? Все пак трябва да отбележим, че най-добрите четирима, за които ще говорим днес са част от причината техните отбори да могат да се похвялят със сравнително малко допуснати голове. Ще разгледаме показателите им и ще ви насочим към нашата Facebook анкета, където да гласувате за централен защитник на сезона!

Решихме да наредим най-добрите централни защитници в азбучен ред, за да не оставим анализа на показателите им да тече гладко.

Виктор Генев

“Ботев” (Пловдив) изпраща един изключително успешен сезон зад гърба си, тъй като момчетата на Азрудин Валентич постигнаха целта си и се класираха за европейските клубни турнири. Отборът на “канарчетата” изглежда обигран, като в защита “жълто-черните” разполагат с невероятни футболисти. Един от тях несъмнено е Виктор Генев. Предполагаме, че Генев ще бъде ключова част от тима и през следващия сезон!

Статистиката на Виктор Генев досега през сезона

Гледайки показателите на Генев, забелязваме, че централният защитник е пропуснал един единствен двубой за своя любим “Ботев”! Процентът успешни дефанзивни действия е истински впечатляващ – 89% успеваемост. Дефанзивните дуели са общо 145 през сезона, а 102 от тях са спечелени (70%). Генев се слави с по-буйния си нрав и това се отразява в статистиката на картоните. Седем жълти и един червен за българина през изминалата кампания.

Влатко Дробаров

“Черно море” приключи сезона по приличен начин, но тимът на Илиян Илиев не успя да се пребори за място в челната тройка, даваща право на класиране в европейските клубни турнири. Въпреки това “варненци” бяха един от отборите с най-стабилна защита и най-малко допуснати голове. До голяма степен причина за това е централният защитник на тима Влатко Дробаров.

Роденият в Скопие футболист в момента няма клуб, тъй като договорът му с “Черно море” не бе подновен. Предстои да разберем дали Дробаров ще остане да се подвизава из българските терени!

Статистиката на Влатко Дробаров от началото на сезона.

Виждаме, че в изиграните 30 срещи (от 31 възможни за Дробаров), северномакедонецът е успял 313 пъти да се намеси успешно в дефанзивен план. Успеваемостта на този показател е цели 86%! Дефанзивните дуели на централния защитник също са впечатляващи 141 упешни от 192 опита.

Въпреки че “Черно море” бе обявен за един от най-грубите отбори, които играят в първенството, особено след мача срещу “Левски” на “Герена”, показателите на Дробаров показват, че той изобщо не е толкова груб футболист. Нито един червен, и само 5 жълти картона през кампанията. Истински впечатляващо.

Емил Виячки

“Славия” не спореше за челните места, а по-скоро фокусира усилията си в турнира за Купата на България, където бе на косъм да отстрани ЦСКА София. Все пак “белите” изпращат една, бихме казали, задоволителна кампания, в която отборът изглеждаше стабилен.

Споменавйки думата “стабилност”, няма как да не обърнем внимание на представянето на централния защитник Емил Виякчки, който почти през целия сезон бе на невероятно ниво.

Статистиката на Емил Виячки през сезона

Виячки записа малко по-малко двубои от предишните двама в нашите номинации. 27 са изиграните от защитника срещи, като в тях успешните дефанзивни дуели са 290 (80% успеваемост). Успехът при директните дуели в дефанзивен план е 67% (151 успешни от 225). Във въздуха Виячки 58% от споровете за топката. През сезона “белият” футболист си изкарва 9 жълти, но нито един червен картон.

Реян Даскалов

ЦСКА 1948 е отбор, който както отбеляза, така и допусна много попадения. Все пак стилът на игра бе променен по средата на първата половина, когато начело на “червените” застана Николай Киров. По време на неговото ръководство Реян Даскалов бе един от футболистите, които получаваха най-голямо доверие.

Статистиката на Реян Даскалов от началото на сезона

В 28 изиграни срещи, Даскалов реагира правилно в 300 от 377 ситуации. Тоест 80% успеваемост при дефанзивните действия. Ако говорим за директните двубои в дефанзивен план, то тогава процентът е 66%. Седем са жълтите картони, които централният защитник събира в актива си през сезона.

Останалите

В челната осмица, която сме извадили, влизат още Алекс Петков от “Арда”, Пламен Крачунов от “Локомотив” (София), Петър Занев от “Пирин” и Гомис от “Локомотив” (Пловдив)!

Гласувайте за централен защитник на сезона в нашата Facebook страница! Натисни тук!

Мнението на “Ритнитопъ”: И четиримата централни защитници дадоха всичко от себе си през сезона за своите отбори. Статистиката ясно показва кои са централните защитници с най-добри показатели, но със сигурност има и субективни фактори, които трябва да бъдат взети предвид! Ако питате нас, има и други, които трябва да попаднат сред най-добрите, но “Ритнтиопъ” държи да наблюдава цялостната картина през призмата на цифрите! Нека видим кой ще спечели!

Be First to Comment

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *