Press "Enter" to skip to content

Да живее мини футболът! България се класира на световно!

След вчерашната победа над Италия в 1/8-финалите на европейското първенство по мини футбол, България си гарантира участие на световното първенство!

На 04.06.2022 година започна европейското първенство по футбол в Кошице, Словакия, на което България стартира в група с отборите на Австрия, Грузия и Черна гора. В първите две срещи “лъвовете” успяха да победят Австрия и Грузия, което им гарантира място в 1/8-финалната фаза на турнира.

В последния мач от групата срещу “Черна гора”, “трикольорите” загубиха с 3:1 и по този начин отборът ни завърши на второ място в групата, което означаваше, че трябва да се изправим срещу Италия в следващата фаза на европейското първенство.

Отборът на Италия не е от най-впечатляващите, що се отнася до мини футбол. Момчетата от Ботуша завършиха на второ място в групата си, зад домакина Словакия, с актив от четири точки. Все пак обаче именно Скуадра Адзура бе сочена за фаворит в мача срещу България.

Това обаче нямаше никакво значение, тъй като нашите момчета се раздадоха на макс във вчерашния 1/8-финал и успяха да победят по изключително драматичен начин!

България отстрани Италия, за да достигне до 1/4-финалите.

Българският национален отбор се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Кошице, след като надигра с гол в последната минута на редовното време състава на Италия. Нашите момчета се наложиха с 2:1, като в самия край Любомир Генчев донесе успеха на нашия тим. Ангел Рахов откри в 27-ата минута, но българският допусна изравняване, въпреки че контролираше срещата.

Финалният натиск на “лъвовете” даде резултат. След удар на Спас Милушев в самия край на срещата, вратарят на италианците изби, но после Генчев довкара.

Радостта на нашите национали

След победата над Италия се случи нещо великолепно. За първи път в историята България ще играе на Световно първенство по мини футбол! С попадането си сред най-добрите осем на Стария континент България си спечели квота за участие на следващото Световно първенство по мини футбол.

Приказката обаче не е приключила! България е много гладна и амбицирана за голям триумф! Пред “лъвовете” предстои мач 1/4-финал с Франция днес от 19:30 българско време. При победа в днешния мач, България ще се класира сред най-добрите четири на стария континент.

Схемата на турнира

При евентуален успех над “петлите”, следващото препятствие ще бъде Румъния или Чехия, като изявен фаворит са румънците, които са печелили най-много пъти златните медали на европейско първенство по мини футбол.

Мачовете на “трикольорите”, както и останалите 1/4-финали можете да гледате на живо на този линк: https://b1b.tv/live.php.

Програмата за днешните 1/4-финали.

Мнението на “Ритнитопъ”: В години на футболна немощ на национално ниво, що се отнася до голям терен, националният отбор по мини футбол връща усмивките и емоциите на българския футболен фен. Доста е трудно да асимилираме факта, че България е сред най-добрите 8 в Европа! Не само това, шансовете да достигнем 1/2-финалната фаза изобщо не са малки! Нека пожелаем успех на нашите момчета! Заслужават го! СЪРЦЕ, ДУША, ЗА БЪЛГАРИЯ!