Току-що бяха изтеглени съперниците на трите български клуба, които ще се борят за участие в турнира Лига на конференциите!
Преди да се фокусираме върху отборите, които ще са противници на българските клубове в квалификационната фаза на турнира Лига на конференциите, нека отбележим, че организацията на жребия бе почти толкова добра, колкото тази на жребия за сезон 2022/23 в efbet Лига. Повече за родното първенство тук:
В началото на днешната церемония бе изтеглен жребият за отборите, които могат да продължат участието си в турнира Лига на конференциите, ако изгубят първите си мачове от квалификационната фаза за Шампионска лига. Това се отнася до тима на “Лудогорец”, който трябва да се противопостави на ФК Суетска (Черна гора). Ако “орлите” загубят своя мач ще трябва да мерят сили със загубилия от Будьо Глимт (Норвегия) или Клаксвуйк (Фаьорски острови).

ЦСКА София срещу Македония (Гьорче Петров)
Това отреди тегленият днес жребий в Нион за втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. “Червените” ще са домакини в първия мач, който ще се проведе на 21 юли и ще е на стадион “Българска армия”, а реваншът е седмица по-късно в Северна Македония.
Останалите потенциални съперници на българския тим бяха Динамо Минск (Беларус)/Дечич (Черна гора), Арис Лимасол (Кипър), Сабуртало (Грузия)/Партизани (Албания) и Велес (Босна).

“Левски” (София) срещу ПАОК (Гърция)
“Левски” ще се изправи срещу ПАОК във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Отборът на Станимир Стоилов ще домакин в първата среща, която ще се играе на 21 юли, а реваншът в Гърция е седмица по-късно – 28 юли.

“Ботев” (Пловдив) срещу АПОЕЛ (Никозия, Кипър)
“Ботев” (Пловдив) научи съперника си за втория предварителен кръг в турнира Лигата на конференциите. “Жълто-черните” ще се изправят срещу кипърския АПОЕЛ (Никозия). Двубоите от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите ще се изиграят на 21 и 28 юли, като в първия двубой “канарчетата” ще бъдат домакин.

Мнението на “Ритнитопъ”: Несъмнено фактът, че ЦСКА София бе постовен донесе на “червените” доста по-лек жребий. Когато обаче добавим към уравнението “македонския въпрос” напрежението веднага се покачва. Все пак се надяваме водените от Саша Илич футболисти да се справят без проблем срещу северномакедонците.
Случаят на “Левски” е изключително интересен. На пръв поглед ПАОК бе един от най-трудните отбори, които “сините” можеха да изтеглят, но от друга гледна точка футболният празник е гарантиран! И двата отбора имат прекрасни агитки и нямаме търпение да гледаме мачовете, които предстоят пред Станимир Стоилов и неговите момчета.
Азрудин Валентич и “Ботев” имат съперник, който е добре познат из европейските терени. Апоел (Никозия) определено не е ПАОК, но кипърците са сериозен отбор, който не трябва да бъде подценяван. “Канарчетата” вероятно ще излязат без своя лидер Тодор Неделев в тази битка, но това само трябва да ги сплоти и да докажат защо са бронзови медалисти от изминалия сезон!
[…] […]