Тези играчи имаха потенциал за суперзвезди, но не го реализираха. Нека проследим кои са те.
Академията на Манчестър Юнайтед е доста силно развита и постъпилите там подрастващи футболисти определено разполагат с изключителен талант. През годините от там са излизали същински „чудовища“, които са покорявали футболните върхове. Но за жалост се срещат и случаи, в които просто нещата не се получават въпреки признаците за обещаващо бъдеще. Нека разгледаме подобни случаи:
Равел Морисън

Равел Морисън беше един наистина обещаващ талант от времето на Сър Алекс Фъргюсън в отбора. Самият шотландец описва младока като едно от най-обещаващите хлапета, които е виждал. В младежките формации той успява да грабне погледите на всички с впечатляващите си умения. Стига дори и до националния отбор на Англия за младежи. Определено младокът от Ямайка е давал индикации за светло бъдеще във футбола. Но какво се случва с него след академията на Манчестър Юнайтед?
През 2012 той преминава в „Уест Хям“. От там кариерата му започва да върви рязко надолу. Там той се забърква в няколко скандала, изпуска тренировки и бива преотстъпен на три пъти. През 2017 напуска Англия като свободен агент и се присъединява към отбора на „Лацио“.
След като за сезон 2015/2016 записва скромните четири двубоя за „орлите“, той отново бива преотстъпен в английския QPR. След това се подвизава в Мексико в отбора на „Атлас“ отново под наем.
След всички тези наеми договорът му с „Лацио“ изтича и той преминава като свободен агент в шведския „Йостерсунд“. След само шест мача за клуба, той го напуска като свободен агент и заиграва отново в англия в отбора на Шефилд Юнайтед. След още няколко преотстъпвания вече е част от американския ДС Юнайтед, където играе и в днешно време.
Закари Дърнли

Роден в Шефилд и още от ранна детска възраст постъпва в академията на „червените дяволи“. Прекарва дълъг период в младежките турнири на Англия като стига до националния отбор до 16 и до 18 години на Англия.През през 2017 година започва да тренира с мъжкия отбор на Юнайтед и започва да фигурира на резервната скамейка все по-често, но така и не успява да дебютира професионално за клуба.
През 2019 година е преотстъпен на отбора от Лига 2 на Англия „Олдъм“. Там той прави професионалния си дебют и след края на договора му с Юнайтед подписва с четвъртодивизионния отбор. След няколко сезона, в които не блести с нищо, той разтрогва договора си и сменя няколко отбора от Националната лига – непрофесионалното ниво на английския футбол.
Ашли Флетчър

Англичанинът постъпва в академията на Манчестър Юнайтед на 13 години там не спира да впечатлява и подписва своя професионален договор през 2014 година. През 2016 година бива отдаден под наем на „Барнзли“, където прави професионалния си дебют в третата дивизия на Англия.
След това преминава като свободен агент в отбора на “Уест Хям”. Там той успява да запише и участие в Лига Европа, след като заменя Анди Керъл в 89-ата минута на двубоя срещу „Домжале“.
След няколко не толкова успешни сезона в лондонския отбор, английският нападател става част от отбора на „Мидълзбро“. Като прекарва и една година под наем в третодивизионния „Съндърланд“.
През 2021 преминава като свободен агент в „Уотфорд“. И след един сезон под наем в Америка сега е част от отбора на „Уигам“, но остава собственост на „Уотфорд“.
Мнението на Ритнитопъ: Тези играчи определвено показваха завидни умения и талант и имаха голям потенциал. За жалост кариерата им поема в един не толкова успешен път, дали заради липса на късмет, или заради непостоянство, но определено от тях се очакваше много повече.
Be First to Comment