Press "Enter" to skip to content

Окръг Велико Търново – властелинът в мини футбола

Двата най-престижни турнира за годината в мини футбола бяха спечелени от два отбора от окръг Велико Търново – “Тера Трак” и “Епъл Джулюница”.

Отбори от окръг Велико Търново спечелиха двата най-престижни турнира за годината в мини футбола. “Тера Трак” направи нещо, случвало се само веднъж преди с втора поредна титла на България от Шампионската лига на БАМФ. Младият тим на “Епъл Джулюница”, който показа отличен прогрес, пък спечели втория по сила турнир Лига България. И двете състезания се проведоха през юни в Свети Влас.

Двата шампиона играят един срещу друг в лигата на Българска Асоциация Мини Футбол за район Велико Търново.

“Тера Трак” спечели финала срещу друга сензация, тимът на “Мечките”, които зарадваха цял русенски окръг. С бронзови медали останаха за трета поредна година “ФК Саяна”. Двукратният бивш шампион “КЦМ 2000 Груп” от Пловдив бе другият бронзов медалист.

В Лига България “Епъл” надигра на финала с дузпи “Фреш Фрут” (Стара Загора) след 1-1 в редовното време. С бронз се окичиха още “Реал Юнайтед” (Бургас) и “Галактико” (Враца).

Над 60 отбора се включиха в двата турнира, които са черешката на тортата в програмата на българския мини футбол. Над 400 000 души в социалните мрежи следяха състезанието, а всички мачове се излъчваха на живо. Заедно с организаторите, феновете и участниците за турнира дойдоха няколко хиляди души, за да направят тези надпревари огромен спортен празник.

Мнението на “Ритнитопъ”: Мини футболът в България продължава да се развива все повече с всяка изминала година, а окръг Велико Търново е господар тази година. Честито на всички печеливши!