Press "Enter" to skip to content

Решаващ ден в борбата за титлата

Днес е решаващ ден в борбата за титлата. Мачовете в българския елит може да изиграят съществена роля за изхода на шампионата.

Без съмнение ни очаква решаващ ден от българския шампионат. Ще паднат много въпроси. Ще стане ясно дали ЦСКА София е достатъчно подготвен за титлата в този си вид. Има и възможен сценарий, при който ставаме свидетели на сензация.

“Левски” – “Ботев” (Враца)

Денят ще започне в София. Там стабилният отбор на “Левски” ще срещне доста разклатения тим на “Ботев” (Враца).

“Сините” започнаха сравнително добре сезона. В първите 4 кръга хората на Николай Костов постигнаха 2 победи, но и инкасираха 2 поражения. Първото беше в откриващия кръг с 1:2 от ЦСКА 1948. Второто пък дойде в четвъртия, отново с 1:2 от “Локомотив” (Пловдив). През седмицата “сините” имаха тежко гостуване в Израел, така че можем да очакваме доста промени в състава на Николай Костов.

От другата страна застава “Ботев” (Враца). Отборът на Даниел Моралес така и не успява да намери вярната тактика, с която да просперира в първенството. От началото на кампанията са събрани 3 точки, като те идват от домакинската победа на “Славия”. Любопитно е, че в следващия мач, гостуването на “Локомотив” (Пловдив), се използва същата единайсеторка. Тогава обаче бе допуснато поражение с 4:0. В последния мач пък врачани загубиха у дома с 0:5 от “Лудогорец”. Предстои да видим дали тази негативна тенденция ще спре.

“Лудогорец” – ЦСКА София

Претендентите за титлата се срещат в Разград.

И двата отбора не започнаха по най-добрия начин първенството. “Армейците” завършиха при резултат 0:0 с “Хебър” в първия си мач, а “Лудогорец” загуби от “Крумовград”. Тук обаче идва разликата.

Следващите два мача за шампионите бяха повече от убедителни. Тимът на Ивайло Петев постигна две победи с по 5:0. Първо като домакини на “Етър”, а после и като гости на “Ботев” (Враца). Това със сигурност би всяло респект у всеки съперник. Тези резултати отреждат на “орлите” 5-та позиция, но с уговорката, че са изиграли един мач по-малко.

Срещу тях застава доста разклатения отбор на ЦСКА София. След фиаското в Европа, феновете искат бърза и качествена промяна. Тя обаче така и не дойде дори и игрово срещу “Славия”, когато бе допуснато равенство на стадион “Българска армия”. След нулевото равенство с “Хебър” на старта, за което вече споменахме, беше победен минимално “Крумовград”, отново като домакин. Последният мач бе именно с отбора на Хосе Мари Бакеро. Именно тук е шансът за Нестор Ел Маестро неговият отбор да се вдигне и да се усети малко повече стабилност.

Мнението на “Ритнитопъ”: Днес е доста вероятно да падне една голяма въпросителна около борбата за титлата. И то не само заради директния сблъсък между първите два отбора от миналия сезон. Едно е сигурно: предстоят много интересни мачове с голям заряд.

Be First to Comment

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *