Press "Enter" to skip to content

Азрудин Валентич

Настоящ отбор
Позиция
Старши треньор
Националност
Място на раждане
Сараево
Дата на раждане
юли 21, 1970
Години
52

Роден на 21 юли 1970г.,  в Сараево, Босна и Херцеговина (Тогава Югославия) 

Юноша е на ФК „Сараево“

Играл е за:  ФК „Сараево“ , „Рейт Роувърс“, „Олимпия Любляна“

Има 1 мач за националния отбор до 21 г. на Босна и Херцеговина.

Треньорската кариера на Азрудин Валентин започва през 2009 година, като застава начело на „Васалундс ИФ“ от Швеция, като остава в отбора до края на 2011 година, преди да поеме на 1 януари 2012 година „Асюриска Фьоренинген“.  Валентич остава в отбора до 20 откомври 2015 година, като е бил махнат за 2 месеца, но после е върнат на треньорски пост.  След почти 2 години и половина без отбор на 1 януари 2018 година е назначен за треньор на „Далкурд“, като изкарва полусезона и е освободен на 25 май 2018 година. На 31 октомври 2018 година е назначен за треньор на „Фремад Амагер“, като начело на отбора оставя до 1 януари 2021 година. На 6 януари 2022 година е представен като новия старши треньор на „Ботев“ (Пловдив), като успя да изведе „канарчетата“ до 3-то място в първенството през сезон 2021/22 година.

Be First to Comment

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.